Obuv Gotex

Kolekce je inspirovaná indiánským a kovbojským stylem, který k jaru a létu neodmyslitelně patří. Už podle názvu lze tedy tušit, že v této kolekci si přijdou na své milovníci mokasín, dřeváků, bot na klínku a silných podpatků. Také nebude překvapením, že většina Obuv Gotex se nese v přírodních odstínech hnědé a béžové, ačkoliv především co se mokasín týče, zde nechybí pár výrazných a zajímavých barev.

Přestože vypadají semišové kozačky v obchodech úžasně, je potřeba si uvědomit, že tento materiál je vhodný pouze do suchého, nebo mrazivého počasí. V kupách sněhu či dešti vás tento materiál ve většině případů jednoduše zradí a nejenže vaše nohy nezůstanou suché, ale takto si boty i velmi rychle zničíte. Kůže se tedy jeví jako vhodnější i teplejší materiál a kožené lakované kozačky navíc přežijí i procházku sněhem. I tady tedy platí, že rozhodnutí o materiálu, ze kterého vaše Obuv Gotex budou, stojí hlavně na místech, která v nich plánujete navštěvovat.

V posledních letech se na módním poli objevil trend kozaček nad kolena. Asi se ale shodneme, že přestože Obuv Gotex vypadají zajímavě, nejsou zrovna na každodenní nošení a ke každému outfitu se také nehodí. Pokud tedy raději nosíte volnější kalhoty či delší sukně, mnohem lépe na vás budou vypadat kozačky nižší. Boty nad kolena si můžete dovolit, pokud oplýváte štíhlými nohami a ve vašem šatníku převládají legíny, skinny džíny nebo krátké sukně a šaty.

Vysoké podpatky vyrýsují lýtko, a proto se hodí ke capri kalhotám. Pozor na kotníkový pásek, rozšiřuje a zkracuje nohy. Sandály s vysokým podpatkem jsou samy o sobě velmi výrazným doplňkem, z toho důvodu nepožívejte přehnané zdobení. Vhodné jsem neutrální barvy Obuv Gotex – černá nebo bronzová, dá se s nimi dobře kombinovat outfit.

Každoroční klasikou jarních měsíců jsou právě Obuv Gotex. Jsou stále stejně oblíbené zejména u žen, které neholdují podpatkům. Černou vyměňte za veselé barvičky, pastelové odstíny, květinové potisky a háčkované materiály. Retro styl padesátých let je opět v kurzu, takže se nebojte puntíků, proužků a mašliček. Pozor si však dejte na plochou podrážku těchto bot. Nedoporučuje se každodenní nošení, zvlášť u balerínek s tenkou podrážkou, díky které cítíte každý kamínek. Jsou to hlavně boty určené do teplých dnů.